Foto heltid FODA    
    Timeplan h¿st    
           
uke dato   dag   0830-1200   1230-1600   INFO
35 27.aug   Man      
28.aug   Tir       STUDIESTART (IHE, ADM) A1 Introduksjon til studiet    
29.aug   Ons   PU 101 (CHA) T3 Leksjon 1   INTRO TIL SKOLEN (IHE, ADM, STUD, EFU, SL¯) A1, T1, T2, S1, S2, D1 Psykososialt milj¿ - Canvas - Rutiner & studioinnf¿ring - Fotografering til studentkort  
30.aug   Tor   KK 101 (LPR) A1 Leksjon 1   WS To dagers mini-workshop for Œ sparke i gang kreativ prosess i auditoriet    
31.aug   Fre   WS To dagers mini-workshop for Œ sparke i gang kreativ prosess i auditoriet   WS To dagers mini-workshop for Œ sparke i gang kreativ prosess i auditoriet   Fadderuke kick-off pŒ skolen fra kl 16.00 - Felles BN & SoFI!
1.sep       Fadder-helg for nye studenter -Fotorebus - Visning & fest pŒ kveldstid!   Fadder-helg for nye studenter -Fotorebus - Visning & fest pŒ kveldstid!   Fadderuke! Fotorebus pŒ dagtid & felles fest pŒ kveldstid
2.sep       Fadder-helg for nye studenter!   Fadder-helg for nye studenter!   Fadderuke!
36 3.sep   Man   KK (LPR) T2, S3 Leksjon 2   KK (LPR) T2, S3 Leksjon 3  
4.sep   Tir   BK 101 (BEK) T2 Leksjon 1   FELLES¯KT AUDITORIET Bes¿k fra Norsk Fotografforbund kl 12.30 - 13.00 // Forbundet Frie Fotografer presenterer Fotobokfestivalen 13.00 - 13.30 // Uncontaminated Fashion Art Festival presentasjon & frivillig-rekruttering kl 13.30 - 15.00    
5.sep   Ons   DM 101 (CFH) D1 Leksjon 1   PU (CHA) T2 Leksjon 2  
6.sep   Tor            
7.sep   Fre   WS (RSA) T3 Feedback mini-workshop   LY 101 (DHE) S1, S2, S3 Leksjon 1  
8.sep                
9.sep                
37 10.sep   Man     KK (LPR) T1 Leksjon 4  
11.sep   Tir       BK (BEK) T3 Leksjon 2    
12.sep   Ons   PU (CHA) T1 Leksjon 3   KLASSENS TIME (ADM, IHE) T1 Studentstyrevalg OBS: kl 11.30  
13.sep   Tor            
14.sep   Fre     LY (DHE) S1, S2, S3 Leksjon 2   Andre arrangement: Oslo Kulturnatt & pning Fotobokfestivalen
15.sep               Andre arrangement: Fotobokfestivalen
16.sep               Andre arrangement: Fotobokfestivalen
38 17.sep   Man   KK (LPR) T2 Leksjon 5   DM (CFH) D4 Leksjon 2  
18.sep   Tir       BK (BEK) T1 Leksjon 3    
19.sep   Ons   DM (CFH) D1 Leksjon 3   PU (CHA) T1 Leksjon 4  
20.sep   Tor           Andre arrangement: Elvelangs i fakkellys kl 20.00
21.sep   Fre     LY (DHE) S1, S2, S3 Leksjon 3  
22.sep                
23.sep                
39 24.sep   Man   PU (LMA) T1 Leksjon 5   KK (LPR) T1 Leksjon 6  
25.sep   Tir            
26.sep   Ons   BK (BEK) T2 Leksjon 4   DM (CFH) D4 Leksjon 4  
27.sep   Tor            
28.sep   Fre   LY (DHE) S1, S2, S3 Leksjon 4    
29.sep                
30.sep                
40 1.okt   Man      
2.okt   Tir       PU (LMA) T3 Leksjon 6   OBS: Obligatorisk foredrag: Trude Mohn King - Lov & Rett kl 17.30 - 20.30 i auditoriet!
3.okt   Ons   DM (CFH) D1 Leksjon 5   Klassens time (ADM, IHE) D1 Status - hvordan er studiehverdagen hittil?  
4.okt   Tor            
5.okt   Fre   LY (DHE) S1, S2, S3 Leksjon 5    
6.okt                
7.okt                
41 8.okt   Man     PU (LMA) T3 Leksjon 7  
9.okt   Tir            
10.okt   Ons   BK (BEK) T3 Leksjon 5   DM (CFH) D4 Leksjon 6  
11.okt   Tor   LY (DHE) S1, S2, S3 Leksjon 6 UTEND¯RS   LY (DHE) S1, S2, S3 Leksjon 7 UTEND¯RS   Andre arrangement: Collective-festivalen - Utstillinger, erfaring med frivillig-arbeid + talks - FRIVILLIG DELTAGELSE. Se fullt program pŒ collectivefashionart.com
12.okt   Fre   COLLECTIVE FASHION ART FESTIVAL Inspirational Talks 1400 - 1700   COLLECTIVE FASHION ART FESTIVAL Inspirational Talks 1400 - 1700   Andre arrangement: Collective-festivalen - Utstillinger, erfaring med frivillig-arbeid + talks - FRIVILLIG DELTAGELSE. Se fullt program pŒ collectivefashionart.com
13.okt       COLLECTIVE FASHION ART FESTIVAL + Inspirational talks 14.00 - 17.00   COLLECTIVE FASHION ART FESTIVAL + Inspirational talks 14.00 - 17.00   Andre arrangement: Collective-festivalen - Utstillinger, erfaring med frivillig-arbeid + talks - FRIVILLIG DELTAGELSE. Se fullt program pŒ collectivefashionart.com
14.okt                
42 15.okt   Man   KK (LPR) T2, S2 Leksjon 7   KK (LPR) T2, S2 Leksjon 8  
16.okt   Tir       BK (BEK) T2 Leksjon 6    
17.okt   Ons   DM (GST) D1 Leksjon 7 Gjesteforeleser Lightroom: Anne Helene Gjelstad   PU (CHA) T1 Leksjon 8  
18.okt   Tor   LY (DHE) Leksjon 8 EKSTERNT STUDIO   LY (DHE) Leksjon 9 EKSTERNT STUDIO    
19.okt   Fre   WS 101 (JPI) T1 Intro Fashion Workshop   FELLES¯KT AUDITORIET Gjesteforelesning med Tim Clark fra 1000words Photography Magazine kl 12.30 - 14.00 // Gjesteforelesning Kyle Meyr kl 14.00  - 15.00  
20.okt                
21.okt                
43 22.okt   Man     BK (BEK) T2 Leksjon 7  
23.okt   Tir            
24.okt   Ons     DM (CFH) D1 Leksjon 8   NB: Studentstyrem¿te kl 16.00 i T1
25.okt   Tor   PU (CHA) T2 Leksjon 9   LY (DHE) S1, S2 Leksjon 10    
26.okt   Fre   WS (JPI) T3 Planning a shoot   INTRO Storytelling workshop med Inge Helland kl 12.30 - 14.00 i Auditoriet   FELLES HALLOWEENFEST FOR BILDER NORDIC OG SOFI P 19.00-23.00!
27.okt                
28.okt                
44 29.okt   Man      
30.okt   Tir   DM (LSO) D4 InDesign - Layout & Design av portef¿lje + PDF   KLASSENS TIME (IHE, ADM) T2 Informasjon om eksamen, videre studier + midtveissamtale    
31.okt   Ons   PU (CHA) D1 Leksjon 10   DM (CFH) D1 Leksjon 9  
1.nov   Tor   WS Midtveis-workshop ARTIST TALKS Cheryl Newman & Gjester. NB: Lang dag - til kl 18.00 i auditoriet   WS Midtveis-workshop ARTIST TALKS Cheryl Newman & Gjester. NB: Lang dag - til kl 18.00 i auditoriet   Felles workshop alle heltidsstudenter - beregn lange dager med arbeid!
2.nov   Fre   WS Midtveis-workshop KONSEPTER  med Ben McPherson & Gjester. NB: kl 10.00 - 18.00 i teorirom - oppm¿te auditoriet   WS Midtveis-workshop KONSEPTER  med Ben McPherson & Gjester. NB: kl 10.00 - 18.00 i teorirom - oppm¿te auditoriet   Felles workshop alle heltidsstudenter - beregn lange dager med arbeid!
3.nov       Shoot-dag - Individuelt arbeid   Shoot-dag - Individuelt arbeid   Felles workshop alle heltidsstudenter - beregn lange dager med arbeid!
4.nov       WS Midtveis-workshop VEILEDNING med Gjester. Individuelle tider mellom kl 10.00 - 20.00 i teorirom   WS Midtveis-workshop VEILEDNING med Gjester. Individuelle tider mellom kl 10.00 - 20.00 i teorirom   Felles workshop alle heltidsstudenter - beregn lange dager med arbeid!
45 5.nov   Man   Shoot-dag - Individuelt arbeid   Shoot-dag - Individuelt arbeid   Felles workshop alle heltidsstudenter - beregn lange dager med arbeid!
6.nov   Tir   WS Midtveis-workshop FEEDBACK med Cheryl Newman, Ben McPherson, Gjest & Marc PrŸst. NB: 0830.00 - 16.00 i auditoriet   WS Midtveis-workshop FEEDBACK med Cheryl Newman, Ben McPherson, Gjest & Marc PrŸst. NB: 0830.00 - 16.00 i auditoriet   Felles workshop alle heltidsstudenter
7.nov   Ons     DM (CFH) D1 Leksjon 10  
8.nov   Tor            
9.nov   Fre   BK2 101 (RSA) T3 Leksjon 1   LY (DHE) S1, S2, S3 Leksjon 11  
10.nov                
11.nov                
46 12.nov   Man   BK2 (RSA) T1 Leksjon 2 & 3   BK2 (RSA) T1 Leksjon 2 & 3  
13.nov   Tir            
14.nov   Ons   PU (LMA) T1 Leksjon 11   DM (CFH) D1 Leksjon 11  
15.nov   Tor            
16.nov   Fre       WS 101 (AVA) T1, T2 Intro Kommersiell workshop NB: kl 17.30 - 21.00!
17.nov       WS (AVA) T1, T2, S1, S2, S3 Kommersiell workshop NB: kl 10.00!   WS (AVA) T1, T2, S1, S3 Kommersiell workshop NB: kl 10.00!    
18.nov       WS (AVA) T1, T2, S1, S2, S3 Kommersiell workshop NB: kl 10.00!   WS (AVA) T1, T2, S1, S2, S3 Kommersiell workshop NB: kl 10.00!    
47 19.nov   Man   WS (AVA) T3 Feedback Kommersiell workshop   WS (JPI) T2 Siste sjekk-inn f¿r shoot - Bes¿k av MUA  
20.nov   Tir   PU (LMA) T3 Leksjon 12        
21.nov   Ons   BK2 (RSA) T3 Leksjon 4   DM (CFH) D1 Leksjon 12  
22.nov   Tor   WS (JPI) Fashion shoot on location OBS: Lang dag   WS (JPI) Fashion shoot on location OBS: Lang dag    
23.nov   Fre      
24.nov                
25.nov                
48 26.nov   Man   BK2 (RSA) T1 Leksjon 5    
27.nov   Tir            
28.nov   Ons   PU (CHA) T1 Leksjon 13   DM (CFH) D1 Leksjon 13  
29.nov   Tor            
30.nov   Fre      
1.des                
2.des                
49 3.des   Man   WS (JPI) T3 Feedback Fashion Shoot   FELLES¯KT: i auditoriet. Presentasjon av Ariel foto & arbeidsmuligheter   JULEVERKSTED pŒ skolen fra kl 16.00! (TIPS: Ta vare pŒ alle feilprint & bruk de til jule-lenker!)
4.des   Tir            
5.des   Ons     DM (CFH) D1 Leksjon 14  
6.des   Tor            
7.des   Fre   PU (CHA) D4 Leksjon 14   EKSAMENSINFO (IHE, ADM) T3 Info Avsluttende klassens time + sluttevaluering   NB: Portef¿ljeeksamen 25. januar 2019
8.des                
9.des                
50 10.des   Man   Lesedag eksamen   Lesedag eksamen  
11.des   Tir   Lesedag eksamen   Lesedag eksamen    
12.des   Ons   TEORIEKSAMEN T1 kl 10.00 - 13.00   Hjemmeeksamen  
13.des   Tor   Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen    
14.des   Fre   Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen  
15.des       Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen    
16.des       Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen    
51 17.des   Man   Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen  
18.des   Tir   Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen    
19.des   Ons   Hjemmeeksamen   INNLEVERING HJEMMEEKSAMEN KL 15.00!   FELLES JULEFEST FOR HELE BILDER NORDIC P KVELDSTID!
20.des   Tor   JULEFERIE   JULEFERIE    
21.des   Fre   JULEFERIE   JULEFERIE  
22.des                
23.des                
    Fag     Fag   LŸrere / fotografer    
    PU KK   Kamera og kamerabruk   CHA - Chris Harrison    
    BK DM   Digitalt M¿rkerom   DHE - Damian Heinisch    
    WS LY   Lyssetting   LMA - Laara Matsen    
    FY PU   Portef¿ljeutvikling   CFH - Calle Huth    
    DM BK   Bildekommunikasjon   BEK - BŒrd Ek    
    KK FY   Fotograf som yrke   RSA - Robert Sannes    
    LY WS   Workshop   JPI - Julie Pike    
              LBE - Linda Bournane Engelberth    
    Rom     Rom   AVA - Anna Vaagland    
    T1-T3 T1 - T2   Teorirom 2. etg   IHE - Inge Helland    
    D1-D2 T3   Teori 2. etg i andre del av bygget   ADM - Administrasjonen    
    S1-S3 S1-S2   Studio 1. etg   GST - Gjesteforeleser    
      S3   Studio 2. etg   Trude Mohn King - advokat, spesialist i opphavsrett    
      D1   Datarom 2. etg        
      A1   Auditorium i gangen 2. etg (v Treider Jus)        
           
        Apne klasser   Fellesundervisning for hele skolen Fellesundervisning hele skolen