Grunnutdanning i film    
    Timeplan h¿st 19    
           
uke dato   dag   0830-1200   1230-1600   INFO
35 26.aug   Man       Ukens tema: praktisk teknikk
27.aug   Tir   PP 101 (VPA, ATR) Leksjon 1 - Delemne 1: Intro Filmproduksjon - Tema: Fagfunksjoner   STUDIESTART (VPA, ATR) Introduksjon til studiet NB: kl 12    
28.aug   Ons     INTRO TIL SKOLEN (CWA) Psykososialt milj¿ - Canvas - Rutiner & studioinnf¿ring - Fotografering til studentkort  
29.aug   Tor   PP (MKR) Leksjon 2 - Delemne 2: Fagfunksjoner & samarbeidspartnere - Tema: Faser av en produksjon   PP (MKR) Leksjon 2 - Delemne 2: Fagfunksjoner & samarbeidspartnere - Tema: Faser av en produksjon    
30.aug   Fre   Fadder-helg for nye studenter -Fotorebus - Visning & fest pŒ kveldstid!     Fadderuke kick-off pŒ skolen fra kl 16.00 - Felles BN & SoFI!
31.aug       Fadder-helg for nye studenter!   Fadder-helg for nye studenter -Fotorebus - Visning & fest pŒ kveldstid!   Fadderuke! Fotorebus pŒ dagtid & felles fest pŒ kveldstid
1.sep       PP (MKR) Leksjon 3 -Delemne 3: Praktisk produksjon - Tema: Case studie Oppdragsfilm   Fadder-helg for nye studenter!   Fadderuke!
36 2.sep   Man   TK 101 (KJO) Leksjon 1 - Delemne 1: Kamera & Kamerabruk - Tema: Kamerafunksjoner   TK (IGU) Leksjon 3 - Delemne 4: Klipp - Tema: Innf¿ring klipp - oppsett, tidslinje, format   Ukens tema: workflow
3.sep   Tir       TK (GSK) Leksjon 2 - Delemne 3:  Lyd - Tema: Innf¿ring lyd    
4.sep   Ons   TK (IGU) Leksjon 4 -  Delemne 4: Klipp - Tema:  Innf¿ring klipp - Grunnleggende funksjoner    
5.sep   Tor            
6.sep   Fre      
7.sep                
8.sep       PP (MKR) Leksjon 4 - Delemne 1: Intro Filmproduksjon - Tema: Innspilling        
37 9.sep   Man   TK (KJO) Leksjon 5 - Delemne 1: Kamera & Kamerabruk -  Tema: Optikk    
10.sep   Tir       TK (KJO) Leksjon 6 - Delemne 1: Kamera & Kamerabruk -  Tema: Skolens utstyr    
11.sep   Ons   TK (IGU) Leksjon 7 - Delemne 4: Klipp - Tema:  Innf¿ring klipp - Grunnleggende funksjoner    
12.sep   Tor       TK (GSK) Leksjon 8 - Delemne 3: Lyd - Tema: Praktisk opptakslyd   Andre arrangement: Fotobokfestivalen
13.sep   Fre     AHF 101 (VPA) Leksjon 1 - Delemne 3: Historiefortelling & Dramaturgi - Tema: Filmterminologi   Andre arrangement: Oslo Kulturnatt - Utstilling pŒ skolen!
14.sep                
15.sep       PP (MKR) Leksjon 5 - Delemne 1: Intro Filmproduksjon - Tema: Postproduksjon        
38 16.sep   Man   TK (KJO) Leksjon 9 - Delemne 1: Kamera & Kamerabruk -  Tema: Datamanaging   KLASSENS TIME (ADM, CWA) Studentstyrevalg   OPPGAVE-UKE
17.sep   Tir            
18.sep   Ons   TK (IGU) Leksjon 10 - Delemne 4: Klipp - Tema: Innf¿ring klipp - workflow    
19.sep   Tor   AHF (ATR) Leksjon 2 - Delemne 1:  IdŽutvikling - Tema: Fiksjon   TK (GSK) Leksjon 10 - Delemne 3: Lyd - Tema: Postproduksjon / lyddesign    
20.sep   Fre      
21.sep                
22.sep                
39 23.sep   Man   AHF (VPA) Leksjon 3 - Delemne 3: Historiefortelling & Dramaturgi - Tema: Manus    
24.sep   Tir       TK  Leksjon 12 - Delemne 2: Lys - Tema: Lamper vs naturlig lys    
25.sep   Ons   TK (KHO) Leksjon 13 - Delemne 4: Klipp - Tema: Klipp i praksis - Intervju    
26.sep   Tor   AHF (ATR) Leksjon 4 - Delemne 1: IdŽutvikling - Tema: Dokumentar   BF (CWA) Leksjon 11 - Delemne 4: Presentasjon - Tema: Mappearbeid   Andre arrangement: Elvelangs i fakkellys
27.sep   Fre      
28.sep                
29.sep       WS (CWA, GST) Utdeling av oppgave 1        
40 30.sep   Man   BF (CWA) Leksjon 2 - Delemne 1: Filmbransjen - Tema: Distribusjon   Individuelt arbeid med oppgave 1  
1.okt   Tir   WS (CWA) Veiledning oppgave 1   Individuelt arbeid med oppgave 1    
2.okt   Ons   Individuelt arbeid med oppgave 1   Individuelt arbeid med oppgave 1  
3.okt   Tor   WS (CWA, GST) Evaluering oppgave 1   Individuelt arbeid med oppgave 1    
4.okt   Fre     WS (CWA, GST) Evaluering oppgave 1  
5.okt                
6.okt       AHF (ATR) Leksjon 5 - Delemne 1: IdŽutvikling - Tema: Oppdragsfilm        
41 7.okt   Man      
8.okt   Tir   PP (MKR) Leksjon 6 - Delemne 1: Intro Filmproduksjon - Tema: Oppsummering        
9.okt   Ons     TK (KHO) Leksjon 14 - Delemne 4: Klipp - Tema: Klipp i praksis - Evaluere oppgave 1  
10.okt   Tor   AHF (ATR) Leksjon 6 - Delemne 4: Filmhistorie - Tema: Mennesket og sex        
11.okt   Fre      
12.okt                
13.okt       AHF (GST) Leksjon 7 - Delemne 2: Mise-Žn-scene - Tema:        
42 14.okt   Man     AHF (GST) Leksjon 8 - Delemne 2: Mise-Žn-scene - Tema:  
15.okt   Tir       AHF (GST) Leksjon 9 - Delemne 2: Mise-Žn-scene - Tema:    
16.okt   Ons   AHF (GST) Leksjon 10 - Delemne 2: Mise-Žn-scene - Tema:    
17.okt   Tor   AHF (VPA) Leksjon 11 - Delemne 3: Historiefortelling & Dramaturgi - Tema: Lange format        
18.okt   Fre     KLASSENS TIME (CWA)  
19.okt                
20.okt       TK (GST) Leksjon 15 - Delemne 3: Lyd - Tema: Lyddesign        
43 21.okt   Man   TK (KJO) Leksjon 18 - Delemne 2: Lys - Tema:   TK (GST) Leksjon 16 - Delemne 3: Lyd - Tema: Lyddesign  
22.okt   Tir            
23.okt   Ons   AHF (GST) Leksjon 12 - Delemne 2: Mise-Žn-scene - Tema:    
24.okt   Tor   AHF (GST) Leksjon 14 - Delemne 4: Filmhistorie - Tema: Western   AHF (GST) Leksjon 13 - Delemne 2: Mise-Žn-scene - Tema:   Felles workshop 1. + 3. semester - beregn lange dager med arbeid!
25.okt   Fre     BF (KRV) Leksjon 12 - Delemne 2: Forretningsdrift - Tema: Hvordan drive enkeltpersonsforetak   Felles workshop 1. + 3. semester - beregn lange dager med arbeid!
26.okt               Felles workshop 1. + 3. semester - beregn lange dager med arbeid!
27.okt       BF (GST) Leksjon 3 - Delemne 3: Regelverk - Tema:       Felles workshop 1. + 3. semester - beregn lange dager med arbeid!
44 28.okt   Man   TK (GST) Leksjon 17 - Delemne 1: Kamera & Kamerabruk - Tema: Grading    BF (KRV)  Leksjon 10 - Delemne 2: Forretningsdrift - Tema: Hvordan drive enkeltpersonsforetak   Felles workshop 1. + 3. semester - beregn lange dager med arbeid!
29.okt   Tir       AHF (VPA) Leksjon 15 - Delemne 3: Historiefortelling & Dramaturgi - Tema: Korte format   Felles workshop 1. + 3. semester - beregn lange dager med arbeid!
30.okt   Ons   TK (KHO) Leksjon 19 - Delemne 4: Klipp - Tema: Klipp i praksis    
31.okt   Tor            
1.nov   Fre     AHF (VPA) Leksjon 16 - Delemne 3: Historiefortelling & Dramaturgi - Tema: Karakterutvikling   FELLES HALLOWEENFEST FOR BILDER NORDIC OG SOFI 19.00-23.00!
2.nov                
3.nov       WS (CWA) Filmhistorie Oppgave 2 - Musikkvideo Inbrief        
45 4.nov   Man   BF (CWA) Leksjon 8 - Delemne 1: Filmbransjen - Tema: Musikkvideo-bes¿k   BF (KRV) Leksjon 7 - Delemne 2: Forretningsdrift - Tema: Budsjett & regnskap (FIKEN)  
5.nov   Tir       BF (CWA) Leksjon 8 - Delemne 1: Filmbransjen - Tema: Musikkvideo-bes¿k    
6.nov   Ons     BF (GST) Leksjon 6 - Delemne 3: Regelverk - Tema:  
7.nov   Tor            
8.nov   Fre     BF (CWA) Leksjon 4 - Delemne 4: Presentasjon - Tema: Intro mappeinnlevering & presentasjonsformer  
9.nov                
10.nov       WS (CWA) Oppgave 2 - Musikkvideo Inbrief        
46 11.nov   Man   WS (CWA) Oppgave 2 - IdŽutvikling & greenlight idŽ   WS (CWA) Oppgave 2 - IdŽutvikling  
12.nov   Tir   Preproduksjon Oppgave 2   Preproduksjon Oppgave 2    
13.nov   Ons   WS (CWA) Oppgave 2 - Greenlight praktisk gjennomf¿ring   Preproduksjon Oppgave 2  
14.nov   Tor   Innspillingsdag   Innspillingsdag    
15.nov   Fre   Innspillingsdag   Innspillingsdag  
16.nov       Innspillingsdag   Innspillingsdag    
17.nov       WS (CWA) Oppgave 2 - Veiledning import   Innspillingsdag    
47 18.nov   Man   Klipping oppgave 2   Klipping oppgave 2  
19.nov   Tir   Klipping oppgave 2   WS (CWA) Oppgave 2 - Veiledning klipping    
20.nov   Ons   Klipping oppgave 2   Klipping oppgave 2  
21.nov   Tor   WS (CWA, GST) Oppgave 2 - Endelig feedback til kl 14.00   Deadline innlevering oppgave 2 kl 15.00    
22.nov   Fre     KLASSENS TIME (ADM, CWA) Om eksamen & videre studiemuligheter   Oppstart to-ukers-periode med personlig prosjekt - sett av tid til arbeid med prosjektet hele perioden!
23.nov                
24.nov       AHF (ATR) Leksjon 16 - Delemne 1: IdŽutvikling - Tema: Veiledning idŽer Personlig prosjekt        
48 25.nov   Man   AHF (VPA) Leksjon 11 - Delemne 3: Historiefortelling & Dramaturgi - Tema: Eget prosjekt   IdŽutvikling  
26.nov   Tir   IdŽutvikling   IdŽutvikling    
27.nov   Ons   PP (CWA) Leksjon 8 - Delemne 3: Praktisk produksjon - Tema: Personlig prosjekt - gjennomgang & greenlight   DEADLINE INNLEVERING AV IDEER  
28.nov   Tor   Innspillingsuke   Innspillingsuke    
29.nov   Fre   Innspillingsuke   Innspillingsuke  
30.nov       Innspillingsuke   Innspillingsuke    
1.des       Innspillingsuke   Innspillingsuke    
49 2.des   Man   TK (KHO) Leksjon 20 - Delemne 4: Klipp - Tema: Personilg prosjekt - Veiledning import med mer   Innspillingsuke   JULEVERKSTED pŒ skolen fra kl 16.00! (TIPS: Ta vare pŒ alle feilprint & bruk de til jule-lenker!)
3.des   Tir   TK (KHO) Leksjon 21 - Delemne 4: Klipp - Tema: Personilg prosjekt - Veiledning klipp   Klipping av personlig prosjekt    
4.des   Ons   Klipping av personlig prosjekt   Klipping av personlig prosjekt  
5.des   Tor   PP (CWA) Leksjon 10 - Delemne 3: Praktisk produksjon - Tema: Personlig prosjekt - Evaluering & gjennomgang   DEADLINE INNLEVERING PERSONLIG PROSJEKT KL 21.00    
6.des   Fre     PP (CWA) Leksjon 10 - Delemne 3: Praktisk produksjon - Tema: Personlig prosjekt - Evaluering & gjennomgang  
7.des                
8.des       Lesedag eksamen        
50 9.des   Man   Lesedag eksamen   Lesedag eksamen  
10.des   Tir   TEORIEKSAMEN kl 10.00 - 13.00   Lesedag eksamen    
11.des   Ons   Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen  
12.des   Tor   Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen    
13.des   Fre   Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen  
14.des       Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen    
15.des       Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen    
51 16.des   Man   Hjemmeeksamen   Hjemmeeksamen  
17.des   Tir   BF (CWA) Leksjon 13 - Delemne 4: Presentasjon - Tema: Mappearbeid   INNLEVERING HJEMMEEKSAMEN KL 15.00!    
18.des   Ons   JULEFERIE   EKSAMENSINFO (CWA) Info Avsluttende klassens time + sluttevaluering   FELLES JULEFEST FOR HELE BILDER NORDIC P KVELDSTID!
19.des   Tor   JULEFERIE   JULEFERIE    
20.des   Fre     JULEFERIE  
21.des                
22.des       JULEFERIE        
    Fag     Fag   L¾rere / fotografer    
    PU TK   Teknikk   VPA - Viktor Parkrud    
    BK PP   Praktisk produksjon   ATU - Alexander Turpin    
    WS AHF   Audiovisuell historiefortelling   KHO - Karen S. Houge    
    FY BF   Bransjeforberedende   IGU - Ina Luna Gundersen    
              MKR - Magnus Kristiansen    
              GSK - Gjermund Skog    
              KJO - Knut Joner    
              CWA - Catharina Wandrup    
              KVI - Kristoffer Vitters¿    
              ADM - Administrasjonen    
              GST - Gjesteforeleser    
          Rom        
      T1 - T2   Teorirom 2. etg        
      T3   Teori 2. etg i andre del av bygget        
      S1-S2   Studio 1. etg        
      S3   Studio 2. etg        
      D1   Datarom 2. etg Fellesundervisning for hele skolen      
      D4   Datarom 2. etg i andre del av bygget Felles ¿kt for alle heltidsstudenter      
      A1   Auditorium i gangen 2. etg (v Treider Jus)